Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jest możliwa instalacja GS na serwerze wirtualnym?
08-02-2011, 00:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2011, 01:19 {2} przez Kazik.)
#1
Czy jest możliwa instalacja GS na serwerze wirtualnym?
Na wstępie zaznaczę że jestem laikiem w temacie GeoServera oraz Linuxa. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie myśl rozpoczęcia zabawy z interaktywną mapą, która umożliwi internautom komentowanie poszczególnych elementów mapy, oraz rysowanie na niej własnych elementów. Zdaje się, że jest mi do szczęścia potrzebny serwer WFS-T, który można zrealizować przy użyciu GeoServera. Wczoraj udało mi się go uruchomić na kompie stacjonarnym. Z pomocą skośnookich braci udało się nawet odpalić jednego shp-a (tutorial z http://www.youtube.com/watch?v=ZdR1imXvLgk - przed użyciem wyłączyć głośniki Wink ). Mój zapał ostudziła myśl, że na nic zda się ta nauka, bez posiadania serwera dedykowanego, na którym mógłbym zainstalować wszelkie wymagane biblioteki, niezbędne do uruchomienia geoservera. Przechodzę do sedna tematu:

Czy możliwa jest instalacja geoservera na zwykłym serwerze wirtualnym oferowanym przez większość firm hostingowych, bez bezpośredniego dostępu do systemu, a jedynie do panelu administracyjnego konta klienta, np C-Panel?

To pytanie wynika z mojej nieznajomości środowiska linuxowego obsługującego większość serwerów internetowych. W Windowsie przed instalacją Geoservera musiałem zainstalować dodatkowe elementy Javy. Obawiam się, że jeśli linux wymaga podobnych zabiegów preinstalacyjnych, to jako zwykły klient firmy hostingowej trudno będzie mi wywalczyć doinstalowanie nowych bibliotek do linuxa na potrzeby jednego z wielu tysięcy klientów firmy hostingowej.
Z góry dziękuję za pomoc!
10-02-2011, 17:56,
#2
RE: Czy jest możliwa instalacja GS na serwerze wirtualnym?
Olej hosting i zamów sobie serwer VPS. Koszt od 20 zł/miesiąc wzwyż, w zależności od potrzeb - i nie będzie problemu. Zabawy z linuxem jest niewiele - jest to dużo, dużo prostsze od np. klepania symbolizacji w SLD. Ewentualnie możesz poszukać hostingu z tomcat'em, ale takich jest mało i raczej wyjdzie drożej niż VPS.
01-06-2011, 15:50,
#3
RE: Czy jest możliwa instalacja GS na serwerze wirtualnym?
VPS za 20,00 :O gdzie?
07-06-2011, 18:57,
#4
RE: Czy jest możliwa instalacja GS na serwerze wirtualnym?
Na exone.pl.Oczywiście od serwera z procesorem 1 GHz i 0,5 GB RAM trudno oczekiwać dobrze działającego WMS, ale do pobawienia się geoserverem w zupełności wystarczy.


Skocz do: